Tipy

Jaro jako skvělá příležitost opět začít s pohybem!

I když už je to pár dní, co jsme oficiálně přivítali jaro, to opravdové jarní počasí přichází teprve nyní. Otevírá se nová kapitola, všechno začíná kvést, slunečných dní přibývá, ptáci zpívají a dny se pomalu, ale jistě prodlužují. Tohle období nabízí příležitost vyrazit ven a znovu se pustit do outdoorových aktivit.

Po dlouhé zimě, kterou jste možná trávili pod dekou a s filmem, nebo jste se věnovali indoorovým aktivitám, je na čase zařadit zase pohyb venku. Proto využijte hezkého počasí a vyrazte ven na čerstvý vzduch. My vám poradíme, jaké aktivity můžete vyzkoušet a proč je jaro ideálním začátkem!

Jaro jako ideální začátek!

Na jaře se vše probouzí, dny začínají být teplejší a delší. Pohyb na čerstvém vzduchu nejen zlepšuje fyzickou kondici, ale i psychickou pohodu a poskytuje velké množství energie. Sluneční svit nám dodává vitamin D, který v zimních měsících tolik postrádáme.

Také pobyt v zeleni je velmi prospěšný. Nejenže snižuje stres a zlepšuje náladu, ale také prospívá našim očím, které při pohledu do zelené barvy odpočívají.

Jak najít radost v pohybu?

Pohyb by neměl být vnímán jako povinnost, ale jako příležitost ke zlepšení kvality našeho života. Je klíčové najít si takovou aktivitu, která vás bude bavit a přinášet radost. Ať už je to rychlá chůze, běhání nebo třeba jízda na kole, důležité je zvolit pohyb, který vás baví.

Jaro nám navíc nabízí skvělou příležitost, jak fyzickou aktivitu propojit s pohybem v přírodě. Příchod jara představuje ideální čas k vytyčení nových cílů a zvýšení motivace.

Můžete se rozhodnout zúčastnit se běžeckých soutěží nebo si stanovit cílový počet kilometrů, které během jara chcete ujít po horách. Se stanoveným cílem pak snáz najdete motivaci pro pravidelný trénink. Hlavními výhodami pravidelného pohybu je ale zejména zlepšení fyzické a psychické kondice i dosažení vytoužené postavy.

Na jaře se také můžete pustit do větší změny vašeho životního stylu a s pohybem přidat i zdravější jídelníček. To vám přinese jen samotné výhody, vaše tělo se začne přirozeně čistit od toxinů a můžete očekávat, že se váš metabolismus rozproudí naplno.

Nejlepší jarní aktivity na čerstvém vzduchu

  • Nordic walking
  • Běhání
  • Cyklistika
  • In-line bruslení
  • Procházka přírodou

Mezi ideální venkovní sporty, kdy protáhnete celé tělo, patří například nordic walking, běhaní, cyklistika nebo in-line bruslení. Pro starší osoby by mohla být vhodná chůze, a to jak klidné procházky, tak svižná chůze. Vyberete si sport, který odpovídá vaší fyzické kondici.

Nordic walking

Tato forma rychlé chůze s hůlkami je ideální kombinací efektivního cvičení a pobytu v přírodě.

Běhání

Běh je jednou z nejlepších venkovních aktivit. Je to skvělý způsob, jak se postupně dostat do formy, užívat si přírodu a cítit se skvěle.

Cyklistika

Jízda na kole vám umožní prozkoumat krásy okolní krajiny, zatímco si udržujete skvělou kondici.

In-line bruslení

In-line bruslení je zábavný způsob, jak strávit čas venku, zlepšit svou vytrvalost a užít si pohyb na kolečkách.

Naše bavlněné čelenky HATU vám budou skvělým parťákem při všech těchto aktivitách. Ochrání vás před potem a zůstanou s vámi během každého pohybu. Navíc perfektně sedí a sluší každému. 😊

Začlenění pohybu do každodenního života

Začlenění fyzické aktivity do denního režimu nemusí být složité. Stačí malé změny, jako je chůze místo jízdy autem nebo procházka v parku namísto sezení u televize. Klíčem je najít radost v těchto malých změnách a užívat si každou příležitost k pohybu.

Podělte se s námi o své zážitky, pokroky a radosti z aktivního života na sociálních sítích. Tvořme společně komunitu, kterou spojuje aktivní životní styl, pohyb venku a láska k přírodě. Označujte @hatu ve vašich příspěvcích, kde sportujete nebo chodíte třeba po horách, a my je s radostí přesdílíme, abychom společně inspirovali ostatní.